Lisování čaje a oleje

Vložil Tomáš Klouda 4.11.2015
Lisování čajů a olejů:

První lisovna čajů v ČR

Dokončený projekt první lisovny v ČR! Workshopy pro veřejnost, výroba netradičních tvarů lisovaného čajei experimentování s uskladněním - to vše a mnohem více zahrnuje naše lisování.
 • Video z lisovny

 • Sdílený lis na oleje

  Rádi bychom otevřeli sdílenou lisovnu olejů v Praze. A tak jsme proto natočili tohle ne-video. Jestli nás chcete podpořit - podívejte se na startovač.
  O co jde?
  Sdílený lis - rádi bychom komunitu, která má ráda jídlo - oleje, podpořili v růstu kolem sebe. A chceme si ji přívábit a budovat pomocí sdíleného nástroje - oilisu. Lisu, kterým si teď lisujeme oleje doma. Příjde nám to jako fajn obohacení života, vědomé roviny jídla, a to chceme rozvinout.
  Tož jestli jsem to nepopletl. A snad nám to výjde.
 • Lisování oleje


 • Lisovna je prostorem, kam si můžete přijít vylisovat váš vlastní olej. Vezměte své ořechy provětrat na Žižkov a domů se vraťte s olejem!


  Lisovna: "Vybíráme peníze, abychom mohli nabídnout prostor, kde si lidé budou moci vylisovat vlastní olej. Vlastně nám primárně nejde ani tak o prostor takový, jako o komunitu lidí, která bychom rádi kolem něj vytvořili :)"


  Tedy rádi bychom otevřeli sdílenou lisovnu olejů v Praze.


  O sdílený lis - rádi bychom komunitu, která má ráda jídlo - oleje, podpořili v růstu kolem sebe. A chceme si ji přívábit a budovat pomocí sdíleného nástroje - oilisu. Lisu, kterým si teď lisujeme oleje doma. Příjde nám to jako fajn obohacení života, vědomé roviny jídla, a to chceme rozvinout.
  Tož jestli jsem tento popisek nepopletl, tak snad nám to výjde.
  Petr


  Petr: "Ahoj. Je to vlastně velmi jednoduché. Před časem jsme si pořídili lis na olej a tím začalo pro nás dobrodružství objevování světa intenzivních chutí. Vlastní olej je takovou malou dálnicí, zkratkou do nové kuchyně plné zvláštních chutí, krajiny voňavé inspirace."
  srk, skr (Tigie upíjí čaj)... "No a rádi bychom tento nový svět sdíleli s dalšími Olejáři. Vyměňovali si zkušenosti, recepty... Jenže ne každý má doma lis na olej. A navíc ani mi lis plně nevyužijeme.
  A tak nás napadlo vytvořit sdílenou Lisovnu. Prostor, kde bychom se mohli setkat, donést vlastní ořechy (či mák, sezam, koření), dát si čaj, a než se to vylisuje, tak bychom se poznali a navzájem se obohatili o zkušenosti."
  Tigie: "Zdravím Vas milýOny čitatelia, moja idea je lisovať olej pre radosť, pre radosť z nášho zdravia a tvorenia spoločenstva na ktorom prvé miesto by mal práve tento hladký všeliek OLEJ- magický makový, senzitývny sezamový či dynamický dyňový! Už teraz mám z lisu mám veľkú radosť, ale o čo može byť vačšia keď sa o To podelíme. Spoločné olejové dýchanky prepojíme s varením alebo Rawením a ako Peter spomínal pokilaľ náš Oilisík bude svoju činosť veselo vykonávať tak počajujeme."
  Petr: "Teda, Tigie, ty ses rozjela :) "
  "Zatím jsme na počátku. Máme lis a chuť. Nevím, třeba o lisování nebude zájem a tak se mi nechce utápět moře energie v projektu, který bude jen pro nás. Takže touto cestou jdu i proto, abych se přesvědčil, jestli syrový čerství olej oslovuje více lidí. A taky abych našel další členy lisovací komunity.
  Vaše prostředky nám umožní otevřít Lisovnu - třeba na začátku v improvizované verzi na pár dní v týdnu. Vybavit ji základním nádobím, separačními baňkami, filtry, lahvičkami a třeba se s vámi setkat nad vlastním olejem z vlastních vlašáků. "


  JAK BY TO MOHLO VYPADAT? aneb vize
  Několikrát měsíčně uděláme setkání cca od třetí odpolední do desáté večer. Kdo bude mít o lisování zájem může příjít na Žižkov do prostoru OiLisovny.
  Varianta 1 je, že lidé si budou lisovat olej z vlastních semen nebo ořechů a zaplatí jen za nájem lisu a energií.
  Varianta 2 je, že si zvolíte z čeho olej chcete mít a a my zabezpečíme semená a vylisujem to společně.
  Kdyže se podaří protkat se z lidma, kteří chtejí dělat komunitu tak jsme otevřený společným večeřím a zdílení jak bylo psáno. Jsme naklonený i variante bratrování. T.j. když máš neco, co potrebuji a ty bys rád olej, vyměníme.
  A když Olej tak i masáže! Mužete se nechat namasírovat vlastním olejem.
  Info o událostech v OiLisovně bychom postovali na fb stránkach.
  Aby se to dostalo mezi lidi je fajn vyjít venku a Lisovat v ulicích.Kdo by měl zájem můžem chodit společně. Je spoustu zajímavých akcí a mohli bychom takto poselství oleje předat dál. Nebo být OilLisový stankaři...takové vůně makového oleje linouci se Vánočníma trhama.
  Myslím, že Lisování je to co bude provázet naši podzim a zimu, tak se přidejte a podpořte naši cestu.

  Oleju Zdar!

  Mazaný Petr a vymazlená Tigienča!

  Rozšíření sortimentu

  Random foliage

  Máme rozšířené pole působnosti!

  Dovážíme čaje z Gruzie, Keni, Taiwanu, Vietnamu a Indie! Primárně se však zaměřujeme na Gruzii a Keňu. Sortiment je několikanásobně pestřejší, než když jsme začánali s distribucí, věříme, že nabídka vás osloví.

  Články  Události

  „Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich