Věděli jste že...Trocha informací neuškodí :-).
Vložil Tomáš Klouda 2.9.2014, autor Petr Sič
Věděli jste, že...

...levné rozšířené gruzínské čaje Gruzia OP jsou převážně míchané s ceylonskými čaji? Jsou totiž levnější, než gruzínské a spojení hutného gruziňáku a pryskyřičného ceylonu dávalo do kupy vyhledávaný levný čaj.

...v Gruzii se slaví Vánoce 7.1.? svátek Narození Páně - Rožděstvo Christovo (odpovídá gregoriánskému 25. prosinci) dle pravoslavné círve.

...se v čajových továrnách v Gruzii produkují i lisované čaje? Jeden z nejprosperujících podniků se nachází u města Kobuleti a exportují skálopevně lisovaný čaj do Mongolska.

...že je trestné překročit Abcházko-Gruzínskou hranici? Po sporech, které v minulosti vyústily až ozbrojeným incidentům a odtržení Abcházie je přechod hranic do Gruzie z této oblasti trestný.

...Tkibuli je jedno největších z měst, kam se uchylovali utečenci z Osetie a Abcházie?

...že většina gruzínců nyní dojíždí za prací do Turecka? Vzhledem k agresivnímu postoji Turecka k sousedů z dob minulých je ale nevraživost stále zakořeněná ve většině lidech.

... Gruzie zrušila vízovou povinnost pro občany ČR s platností od 15. června 2005. Toto opatření umožňuje vstup a pobyt na území Gruzie po dobu do 90 dnů, a to při cestách s nevýdělečným i výdělečným účelem. V případě delších cest je nutné požádat o vízum na Velvyslanectví Gruzie v Praze. V zemi není přihlašovací povinnost. (pas při cestě do země potřebujete :-) )

...gruzínskou měnou je Lari? 1 lari (GEL) = 100 tetri (1 USD = 2,15 lari)

...nejvyšší horou Gruzie je Mount Shkhara - 5.201 m n. m?

Rozšíření sortimentu

Random foliage

Máme rozšířené pole působnosti!

Dovážíme čaje z Gruzie, Keni, Taiwanu, Vietnamu a Indie! Primárně se však zaměřujeme na Gruzii a Keňu. Sortiment je několikanásobně pestřejší, než když jsme začánali s distribucí, věříme, že nabídka vás osloví.

ČlánkyUdálosti

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich