Nabízené čaje

Vložil Tomáš Klouda 5.9.2014, autor Petr Sič
Vlastní produkce
Náhledy na degustace Lisovaných čajů a Tea art z mé produkce:
 • Více o čaji Lisovaný koláček Avto recipi 263 - Tea art

 • Více o čaji Zlaté drátky - Tea art

 • Čaje lisované - možno poptat tvar na zakázku  Alex – Lisovaná: 325 Kč
  Koláč lisovaný z listu Alex (popsáno níže). Použitá receptura (recipi 3) je velmi jemná a zachovává většinu původních tónů a k tomu dodává hloubku lisování. Baleno do ručního papíru.
  Lisováno v Praze v Lisovně v měsíci dlouhých vousů (November).
  váha koláče: 100g
  Ze zahrady Zii jsem letos dovezl tento kousek. Jde o voňavý červený celolistý čaj. Zpracovávala jej máma dvou holek Alexandra.
  Vyrostlo v Chakvi, na jihu Gruzie.
  Vícenálevový čaj, hutné chuti. Ve vůni plno ovoce, které jde do marmelády a později sladký kompot.
  Sklízeno: červenec 2014
  Celková produkce: 15kg
  Jak je možno číst z lístků – fermentace nedoběhla do „černoty“, ale lístek zůstává stále částečně zelený. Prostě zajímavý kousek ze sbírky domácích čajů.

  Avto TeArt: 180 Kč
  Avto je lisován pomocí techniky stahování uzlů (TeArt). Narodilo se takto devět sourozenců v září 2014 (Brno).
  Avto je celolistý ručně zpracovaný černý čaj. Jeho výrazné velké listy dodávají čaji hutný medový charakter.
  Čaj jsem pojmenoval po jeho producentu. Avto je dobrý chlap, který si mne získal svou precizností a péčí o čaj a tím, jak bývá nervózní, když dojde čas na uzavírání obchodu. Avto skupuje čerstvé lístí od ostatních rodin z okolí a dále je zpracovává. Celý proces zpracování mu prochází rukama – s vyjímkou poškozování struktury listu (k tomu používá padesátku roler).
  Vesnice Kvenobani leží v pahorkatině podobné u nás např. Vysočině, i když průměrná teplota a vlhkost je vzhledem k subtropickému pásu výrazně jiná. Region Guria je považován za jednu z nejchudších oblastí.
  Balení
  50g
  Oblast
  Gruzie, region Gurie, vesnice Kvenobani
  Sklizeno
  červen, 2013


  Bratrské opojení – singlovka (jediný kus): 300 Kč
  Jediný koláč ve kterém se potkává červený číňan s černou gruzií a květnatým nepálem. Čína dodává sladovost pečlivé práce, Gruzie hutnost horských čajů a Nepál přispívá taneční vůní.
  Red Matai 37g
  Tkibuli 33g
  Guaranse Nepal 20g
  Hmotnost: 90g

  Dým nad zemí – triparťák (vznikli tři): 300 Kč
  Dým nad zemí – notují si tu dva čaje dohromady. Nad zemitým Puerhem se vznáší dým Lapsangu. Lisováno dne 4.12. ráno za účasti Terez – reportáž z českého rozhlasu o tomto lisování můžete slyšet tady (http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3282582) od 15min.
  V propojení obou čajů si slibuji lehkou kouřovost, která se snoubí s hutností Puerhu.
  Puerh 90g
  Lapsang 10g
  Hmotnost: 100g

  Ramiz: 330 Kč

  Recepturu Ramiz jsem vytvořil v březnu 2014, jako reakci na zajímavou recepturu Leila 12-3. Jde o lehce navlhčený list při krátkém intenzivním napařování pod tlakem. S relativně vyšší úvodní teplotou sušení a následné delší době dosušování při nízké teplotě (35 C) za velmi nízké vlhkosti vzduchu, dává tato kombinace velmi příjemné výsledky.
  Použitý list je ručně zpracovávaný Ramiz 2014, který je před lisováním 2 týdny školen v inkubátoru při podmínkách blížících se wet-storing – tedy s relativně vyšší vlhkosti vzduchu.
  Hmotnost: 100g (používám 106-108g listí Ramize, protože vždy počítám s možným malým úbytkem při zpracování. Za možnou větší hmotnost se proto dopředu omlouvám).


  Ramiz TeArt: 190 Kč
  Technikou TeArt (utahování uzlů) jsem na konci listopadu vytvořil 10kusů těchto koláčů.
  Použitý list je ručně zpracovávaný Ramiz 2014, který je před lisováním 2 týdny školen v inkubátoru při podmínkách blížících se wet-storing – tedy s relativně vyšší vlhkosti vzduchu.
  Recepturu pro lisování Ramize jsem vytvořil v březnu 2014, jako reakci na zajímavou recepturu Leila 12-3. Jde o lehce navlhčený list při krátkém intenzivním napařování pod tlakem. S relativně vyšší úvodní teplotou sušení a následné delší době dosušování při nízké teplotě (35 C) za velmi nízké vlhkosti vzduchu, dává tato kombinace velmi příjemné výsledky.
  Hmotnost: 50g
  Rozšíření sortimentu

  Random foliage

  Máme rozšířené pole působnosti!

  Dovážíme čaje z Gruzie, Keni, Taiwanu, Vietnamu a Indie! Primárně se však zaměřujeme na Gruzii a Keňu. Sortiment je několikanásobně pestřejší, než když jsme začánali s distribucí, věříme, že nabídka vás osloví.

  Články  Události